etui

Jakie etui na telefon wybrać? Praktyczne porady

Większość z nas polega na swoich telefonach i tabletach w różnych sprawach – od pracy, przez rozrywkę, po komunikację z przyjaciółmi i rodziną. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to uszkodzenie za sprawą uderzenia bądź kontaktu z wodą. Jakie etui na telefon kupić, aby zapewnić ochronę smartfonowi na kolejne lata?

Jakie etui na telefon dotykowy kupić? Podstawowe kryteria do rozważenia

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest poziom wytrzymałości etui. Jeśli często przebywasz w trudnych, wymagających warunkach i nie chcesz, aby Twój telefon ponosił tego konsekwencje, będziesz potrzebować droższej ochrony. A jeżeli zachowujesz ostrożność oraz nie spotykasz się często z niebezpiecznymi dla urządzenia sytuacjami, nie musisz wydawać tak dużo. Istnieje wyraźny związek między poziomem zapewnianej ochrony a masą etui. Z reguły im cięższy pokrowiec, tym jest skuteczniejszy.

Kolejne kryterium pomocne w podjęciu decyzji, jakie etui na telefon dotykowy wybrać to dodatkowe funkcje ochronne. Jeśli pracujesz w miejscach, gdzie korzysta się z narzędzi powodujących zanieczyszczenie powietrza, wtedy postaw na pyłoszczelność. A gdy często przebywasz w wilgotnym środowisku, wodoszczelność powinna być priorytetem.

Większość etui jest dostępna w różnych kolorach, materiałach i stylach – wybierz taki, który pasuje do Twojej osobowości oraz stylu życia. Większość preferuje gumowane, twarde futerały, ponieważ doskonale amortyzują wstrząsy i stabilnie trzyma się je w dłoni nawet wtedy, gdy są mokre.

Jakie etui na telefon wybrać?

Kiedy zastanawiasz się jakie etui na telefon wybrać, określ, czego oczekujesz od futerału. Jeśli zamierzasz używać go do korzystania z multimediów, nóżka z możliwością obrotu 360° może ułatwić Ci oglądanie filmów i czytanie e-booków. Jeśli zależy Ci na dodatkowej ochronie przed upadkami i wstrząsami, poszukaj militarnych standardów odporności, które zwykle wyrażane są w skali 1-10.

Im częściej podróżujesz ze swoim telefonem, tym więcej funkcji może wymagać od etui. Na przykład, jeśli telefon często transportowany jest w torbie, poszukaj case’a z dodatkową amortyzacją lub wzmocnieniami narożników, które sięgają poza ekran.

Zdecyduj o dostosowaniu swojego przyszłego etui

Kupując etui, zdecyduj, czy wolisz twardą czy miękką obudowę. Pierwszy typ produkuje się z plastiku lub metalu i oferuje większą ochronę przed upadkami czy innymi uszkodzeniami. Drugi rodzaj wykonuje się z wykonane z gumy lub silikonu oraz zapewnia ochronę w mniejszym stopniu. Jednak cechuje się niższą ceną i łatwością zdejmowania. Kolejny czynnik to rozmiar Twojego urządzenia, do którego musisz dobrać etui. Samsung A71 to jeden z modeli posiadający spore wymiary, ponieważ ekran posiada aż 6,7″. Sprawdź etui do Samsung A71!

Następna cecha to kolor etui. Nie jest tak istotny, jak dwa pierwsze czynniki, ale może być ważny, jeśli chcesz, aby Twoje etui pasowało do kolorystyki telefonu lub zależy Ci na aspekcie estetycznym. Na koniec zastanów się, jak łatwo jest wyjąć urządzenie z futerału – niektóre futerały oferują w tym celu łatwe przyciski zwalniające, a inne nie. To istotny czynnik w przypadku, gdy narażasz urządzenie na silne wstrząsy. Case’y, z których łatwo będzie wyjąć telefon, mogą sprawić, że sprzęt sam wysunie się z etui.

Kilka słów o cenie i porady zakupowe

Gdy już zdecydowałeś, jakie etui na telefon zamierzasz wybrać, nadszedł czas na jego zakup. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z opiniami na temat wybranych futerałów, którymi jesteś zainteresowany. Nawet jeśli nie możesz znaleźć komentarzy dotyczących konkretnego modelu telefonu, inne wiadomości mówiące na temat tego samego producenta również udzielą Ci przydatnych informacji. Możesz znaleźć ludzi dyskutujących o etui także na różnych forach poświęconych akcesoriom i elektronice.

Podczas zakupów zwracaj uwagę na podróbki – szczególnie na portalach ogłoszeniowych. Warto wspomnieć, że niektórzy sprzedawcy oferują dożywotnią gwarancję, jednak tylko wtedy, gdy kupujesz etui bezpośrednio u producenta. To dodatkowa zachęta do zapłacenia pełnej ceny detalicznej.