szampon

Jaki wybrać szampon do włosów farbowanych?

Farbowanie włosów jest obecnie najczęściej wykonywaną usługą w salonach fryzjerskich. Na zmianę koloru kosmyków lub jego odświeżenie decydują się nie tylko kobiety, ale coraz częściej także mężczyźni. Jednak nawet najlepiej wykonany zabieg farbowania nie pozostaje dla włosów obojętny. Pasma pokryte farbą wymagają specjalnego traktowania, bo mogą stać się osłabione i suche. Prawidłowa pielęgnacja wykorzystująca profesjonalne szampony do włosów farbowanych może w znacznym stopniu wpłynąć na ich kondycję i pomóc zachować ich połysk oraz witalność. Liczy się skład produktu i jego skuteczność. Jaki zatem jest najlepszy szampon do włosów farbowanych?

Profesjonalne szampony do włosów

Farbowanie włosów jest zabiegiem mającym na celu całkowitą zmianę koloru włosów lub dodanie im charakteru przez farbowanie jedynie niektórych pasemek. Nawet najlepsze profesjonalne farby fryzjerskie nie są obojętne dla kondycji włosów i mogą je osłabić. Najwięcej szkód może przynieść rozjaśnianie, które odbywa się przy pomocy inwazyjnego rozjaśniacza. Ten wnika w strukturę włosa, powodując usuwanie z niego pigmentu, co może znacznie go osłabić. Nie bez znaczenia jest zatem prawidłowa pielęgnacja włosów po tego typu zabiegach fryzjerskich. By zachować nienaganny wygląd pasm, które zawsze wyglądają pięknie tuż po wyjściu z salonu fryzjerskiego, konieczne jest wdrożenie profesjonalnych szamponów do włosów oraz odżywek.

Jaki szampon do włosów farbowanych polecacie?

Przede wszystkim taki, którego skład opiera się na lekkich silikonach zabezpieczających strukturę włosa i zapobiegających utracie wody. Włosy pozostają sprężyste, a silikony, które otulają każde pasmo, minimalizują ryzyko kruszenia się włosów na długości i puszenia. Profesjonalne szampony do włosów farbowanych mają także właściwości utrzymujące na dłużej nowy kolor, który nie wypłukuje się podczas mycia. Zainwestowanie więc w tego typu produkt pozwala dłużej cieszyć się pięknym kolorem i blaskiem. 

Jak obchodzić się z włosami farbowanymi?

Włosy farbowane koniecznie po myciu powinny być zabezpieczane odżywką do włosów, która zamknie łuski i doda im witalności. Taki produkt warto pozostawić na głowie na około 10 minut, a następnie spłukać i rozczesać kosmyki. W codziennej rutynie pielęgnacyjnej należy uwzględnić także kosmetyki zabezpieczające końcówki włosów, które przez zabieg farbowania mogą być osłabione i bardziej podatne na wykruszanie. Zabezpieczone stają się znacznie mocniejsze i nie ulegają tak łatwo uszkodzeniom mechanicznym. Włosów farbowanych nie powinno się także poddawać działaniu wysokiej temperatury, na przykład używając prostownicy, bez pokrycia ich kosmetykiem termoochronnym. Ten tworzy na włosach niewidoczną barierę, która zapobiega ich paleniu się. Ostatnią rzeczą, o której warto pamiętać, jest suszenie włosów jak najchłodniejszym nawiewem suszarki. Cały proces będzie trwał trochę dłużej, jednak chłodne powietrze nie wpływa negatywnie na kondycję pasm.

Jaki szampon do włosów farbowanych wybrać?

Decydując się na zabieg farbowania włosów, konieczne może okazać się zmienienie swoich dotychczasowych kosmetyków do ich pielęgnacji na te profesjonalne. Dobry szampon do włosów farbowanych nie musi kosztować majątku! Można się w niego zaopatrzyć zarówno w salonach fryzjerskich, jak i zrobić zakupy w sklepach internetowych. Te drugie oferują zazwyczaj niższe ceny. Dużym ułatwieniem w dobie internetu jest możliwość poznania opinii o danym kosmetyku i wybranie odpowiedniego dla siebie.

Skuteczny szampon do włosów farbowanych nie powinien powodować podrażnień skalpu ani uczulać. Kosmetyki takie różnią się tym o standardowych, że mają właściwości ochraniające kolor przed wypłukiwaniem, co przedłuża trwałość zabiegu farbowania. To z kolei powoduje, że wizyty u fryzjera nie muszą być tak częste, jak wtedy, kiedy używa się drogeryjnych, uniwersalnych szamponów. Kolejną cechą profesjonalnych produktów jest bardzo ładny zapach, który długo utrzymuje się na włosach. Kosmetyki takie domykają rozszerzone po farbowaniu łuski włosów, co dodaje im blasku oraz sprawia, że wyglądają na znacznie zdrowsze.