Wciągające seriale dla kobiet na Netflix – sprawdź!

Platforma Netflix cieszy się niesłabnącą popularnością, a wieczory z nią stały się wręcz ikoniczną formą spędzania czasu wolnego. Sam Netflix jest nawet na liście zainteresowań do wyboru w niektórych aplikacjach randkowych. Nic dziwnego, bowiem oferta serwisu trafia w niemal każdy gust. W tym artykule zapoznasz się z polecanymi serialami dla kobiet.

Jakie seriale są dla kobiet?

 

W tym miejscu można nieco zażartować i powiedzieć, że takie, które dana kobieta sobie wybierze. Nie będzie to mylne czy zwodnicze, bowiem każdy ma możliwość oglądania tego, co go interesuje. Netflix jednak, na podstawie preferencji milionów użytkowników, stworzył mnóstwo propozycji wciągających seriali, które statystycznie najbardziej podobają się właśnie paniom.

Wśród nich są komedie pełne wzruszeń, ale nie brakuje też dramatów, akcji i dobrej intrygi. Na platformie można znaleźć wiele alternatyw dla pań w różnym wieku i o różnym temperamencie. Poniżej znajdziesz kilka propozycji.

Walka z radykalizmem i nierównościami

Choć wiele osób, instytucji i państw deklaruje równość płci, postacie silnych kobiet w literaturze i kinematografii walczą głównie z… nierównościami i tak zwanym szklanym sufitem. Do dobrych seriali należą te, które pokazują zmagania bohaterek z okrutną codziennością, na przykład:

  • „Telefonistki” – fabuła toczy się w Hiszpanii, a dokładniej w Madrycie lat dwudziestych. Opowiada o czterech kobietach, które pracując w centrali, znajdują miłość, przyjaźń i… niesprawiedliwość. Produkcja dostarcza wielu skrajnych emocji i trzyma w napięciu od pierwszego odcinka;
  • „Grace i Frankie” – dla każdej osoby, która lubi dobrą komedię, ta seria jest pozycją obowiązkową. Dwie kobiety, które połączyła miłość ich mężów, muszą odnaleźć się w nowej sytuacji. Ich głównym wyzwaniem jest tak zwany agism– dyskryminacja ze względu na wiek, z którą walczą na wielu płaszczyznach i w nieoczywisty sposób;
  • „Unorthodox” – opowieść oparta na autobiograficznej powieści Debory Feldman. Skupia się na ucieczce przed zaaranżowanym małżeństwem, która w społeczności ortodoksyjnych Żydów nie okazuje się taka prosta.

Listę wciągających seriali na Netflixie o walce z nierównościami w różnych formach można by tworzyć w nieskończoność. Jest jednak wiele innych pozycji, którym także warto poświęcić nieco uwagi.

Wielkie historie

Istnieją książki i postacie historyczne, których poznanie na zawsze zostawia ślad w postrzeganiu świata przez odbiorców. Ich wpływ i historie oczywiście skutkują licznymi opowieściami i adaptacjami, także wśród seriali dla kobiet. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na dwie znaczące produkcje:

  • „Ania, nie Anna” – pozycja, którą doceni każda kobieta wychowana na książkach L. Maud Montgomery. Opowiada o losach sierotki znanej pokoleniom. Mimo wielu różnic między scenariuszem a książką, nie zabraknie tabliczki na głowie Gilberta i bujnej wyobraźni bohaterki.
  • „The Crown” – kolejny dowód na to, że Netflix potrafi robić produkcje historyczne.W tym wypadku można zapoznać się z najsławniejszą monarchinią w Europie. Opowieść skupia się na losach, rozterkach i zmaganiach Elżbiety II. Całość nakręcona została w sposób pełen napięcia i emocji.

Do omawianej listy można dodać też twórczość propagującą historie i zmagania zwyczajnych kobiet. Warto przyjrzeć się fikcyjnym bohaterkom, które w zetknięciu z rzeczywistością, bliską każdemu odbiorcy, pokazują niesamowity spryt i siłę, jak na przykład „Ginny and Georgia”, „Nowoczesna rodzina”, „Pracujące mamy”, „Valeria” i wiele innych.

Podsumowanie

Najlepsze seriale dla kobiet to z pewnością takie, które są adekwatne do potrzeb odbiorczyń. Niektóre panie szukają wzruszenia, inne śmiechu, jeszcze inne chcą znaleźć znaną historię w nowej odsłonie. Netflix produkuje i zamieszcza propozycje z myślą o zróżnicowanym guście osób, do których trafią, więc każdy znajdzie coś, co zatrzyma go na platformie. Niniejsze zestawienie nie aspiruje do tytułu rankingu, nie jest też w żadnym wypadku jedyną, słuszną klasyfikacją czy wyczerpującą listą kolekcji filmowej. Jest to swego rodzaju zachęta do własnych poszukiwań w obrębie zasobnego serwisu, który każdą kobietę może przyciągnąć (stosownie do preferencji) inspirującą, wzruszającą lub po prostu wesołą historią.