Canon Pixma MG3650S black – jaki tusz wybrać?

Ciężko wyobrazić sobie domowe biuro bez drukarki. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy praca zdalna zdobywa coraz większą popularność, posiadanie w domowym biurze tego sprzętu stało się niemal nieodzowne. Do domowych zastosowań wybierane są najczęściej drukarki atramentowe. Wybór pada na nie z powodu szeregu ich zalet, takich jak niska cena zakupu, kompaktowe rozmiary czy też wiele funkcji, które posiadają. Znaczną część rynku zdominowały urządzenia wielofunkcyjne, łączące w sobie skaner oraz drukarkę. Pozwala to na komfortowe kopiowanie dokumentów po naciśnięciu jednego przycisku, często nawet bez włączania komputera. Niektóre modele są również wyposażone w protokoły łączności bezprzewodowej typu WiFi, co pozwala nie tylko uniknąć plątaniny kabli, lecz także umożliwia drukowanie z wielu urządzeń, w tym również ze smartfonów czy tabletów.

Jednym z częściej wybieranych urządzeń wielofunkcyjnych jest drukarka firmy Canon, model Pixma MG3650S. Zdobyła ona popularność oraz uznanie użytkowników z powodu kompaktowych rozmiarów, dobrej wydajności, przyzwoitej prędkości oraz wysokiej jakości samych wydruków. Na dodatek posiada również możliwość łączności bezprzewodowej za pomocą technologii WiFi, a także opcję łączenia się z następcą usługi Google Cloud Print, która pozwalała drukować z każdego miejsca na świecie, obecnie jest ona kontynuowana w samej przeglądarce internetowej Google Chrome.

 

Nieuchronne zużycie tuszu – jak sobie poradzić?

 

Przy zakupie drukarki w zestawie otrzymamy do niej tusze startowe. W zależności od intensywności użytkowania urządzenia wyczerpią się one wcześniej lub później, jednak ten moment nieuchronnie nastąpi. W drukarce Canon Pixma MG3650S tusze znajdują się w dwóch zasobnikach – w jednym mieści się tusz czarny, w drugim wielokolorowy. Sama wymiana zasobników nie nastręcza większych trudności, podnosi się przednią pokrywę włączonej drukarki i wózek ze zbiornikami przesuwa się niemal na środek, co ułatwia wymianę.

 

Tusz oryginalny czy zamiennik?

 

Producenci drukarek na samych urządzeniach zarabiają niewiele, prawdziwym źródłem ich zysku jest sprzedawanie materiałów eksploatacyjnych, takich jak właśnie tusze. Jeżeli drukujemy dużo, szczególnie w przypadku zdjęć lub kolorowych dokumentów, ciągły zakup nowych tuszy potrafi stać się pokaźną pozycją w domowym czy też firmowym budżecie.

Producenci drukarek będą naciskać na to, aby kupować wyłącznie ich oryginalne zasobniki. Jeżeli drukujemy sporadycznie, można rozważyć taką opcję, lecz jeżeli drukarka będzie używana często, warto wziąć pod uwagę stosowanie zamienników.

Budowa zasobnika z tuszem jest na tyle prosta, że znakomita ich większość nadaje się do ponownego wykorzystania. Na początku swojego istnienia zamienniki zasobników nie cieszyły się najlepszą renomą, ponieważ do regeneracji oryginalnych pojemników używano materiałów niskiej jakości, sam proces ponownego napełniania nie należał również do najbardziej profesjonalnych. Na szczęście te czasy dawno już należą do przeszłości, dzisiejsze pojemniki z tuszem w zasadzie niczym nie różnią się od swoich oryginalnych odpowiedników. Firmy je produkujące używają w zasadzie takich samych maszyn do napełniania jak producenci oryginalnych tuszy. Poza tym zamienniki mają dużo większą wydajność od swoich oryginalnych odpowiedników, ponieważ są napełniane do samego końca, podczas gdy oryginalne pojemniki są często wypełniane tylko w części swojej potencjalnej pojemności.

Idąc z duchem czasu, producenci drukarek często wyposażają swoje tusze w różne systemy, utrudniające wykorzystanie ponownie napełnionego pojemnika, najczęściej są to zabezpieczenia elektroniczne w postaci układu scalonego, zliczającego, ile razy tusz był używany. Gdy układ wykryje, że tusz już wykorzystał całą swoją pojemność, nawet po napełnieniu wciąż będzie wysyłać sygnał do drukarki o pustym pojemniku. Drukarka nadal będzie działać, lecz notorycznie wyskakujące powiadomienia o pustym zbiorniku potrafią działać na nerwy. Dlatego też wysokiej jakości zamienniki posiadają przywrócone do ustawień fabrycznych układy, dzięki czemu drukarka będzie działała dokładnie tak samo jak w przypadku oryginalnych zasobników.

 

Gdzie znaleźć najlepsze tusze?

 

Najlepszym miejscem, gdzie znajdziemy zarówno oryginały, jak i zamienniki, będzie internet. Dobre sklepy internetowe posiadają w ofercie szeroką gamę tuszy – zarówno oryginalnych jak i zamienników – a także tonerów do drukarek laserowych oraz innych materiałów eksploatacyjnych. Często można w nich znaleźć także inne biurowe akcesoria, które ułatwią pracę zarówno w domu, jak i w pracy. Przykładowym miejscem, gdzie znajdziemy szeroką ofertę tuszy, jest sklep internetowy Tuszmarkt.pl, gdzie znajdziemy wiele materiałów eksploatacyjnych do większości drukarek. Dla drukarki Canon Pixma MG3650s tusze zamienniki są oferowane w szerokiej gamie, całą ofertę znajdziemy tutaj https://www.tuszmarkt.pl/drukarka-atramentowa-canon-pixma-mg3650s-black.html. Od razu można się zorientować, że zamawiając zamienniki, zaoszczędzimy sporo pieniędzy, zwłaszcza kupując je w kompletach. Wybierając tusze z oferty zamienników możemy się cieszyć niskimi kosztami eksploatacji drukarki, jednocześnie zapewniając sobie wysoką jakość wydruku.