Jak wybrać wibrator?

Twoje życie łóżkowe zaczęło nabierać szarych odcieni? Możesz dodać mu kolorów, wprowadzając do niego zabawki erotyczne. Najczęściej wybieraną opcją jest wibrator – i to już od bardzo dawna. Jego historia w pewnym sensie sięga czasów starożytności. Podobno nawet sama Kleopatra czerpała przyjemność z czegoś na kształt wibratora – tykwy wypełnionej rozwścieczonymi pszczołami. Niewątpliwie warto zaopatrzyć się w nowoczesny, wibrujący gadżet niezależnie od tego, czy będziesz z niego korzystała sama czy z partnerem. Jaki wibrator sprawdzi się najlepiej?

Rodzaje wibracji

Wibratory można podzielić ze względu na rodzaj wibracji, jakie oferują. Klasyczne gadżety drgają mechanicznie, ale na rynku dostępne są także stymulatory soniczne. Ich wibracje powstają na skutek generowania fal dźwiękowych, które mogą działać nawet bezdotykowo. Wbrew pozorom są one cichsze niż klasyczne wibratory.

Kształt i wielkość wibratora

Każda kobieta ma nieco inną anatomię, dlatego producenci zabawek erotycznych dwoją się i troją, aby stworzyć uniwersalny kształt, który będzie odpowiadał każdej użytkowniczce. Z tego powodu wyróżnić możemy następujące propozycje:

  • wibrator łechtaczkowy (masażer łechtaczki) – zwykle dość małych rozmiarów, o przeróżnych kształtach dopasowujących się do łechtaczki;
  • wibrator waginalny – służy do penetracji pochwy i swym kształtem jest zbliżony do penisa;
  • wibrator typu króliczek – stanowi w pewnym sensie połączenie dwóch powyższych; wyróżnić w nim można część stymulującą łechtaczkę od zewnątrz, a także część służącą do penetracji;
  • wibrator analny – przeznaczony do stymulacji okolic odbytu; sprawdzić się może także podczas masażu prostaty u mężczyzn.

Dobór kształtu i wielkości to kwestia bardzo indywidualna. Znasz swoje upodobania i z pewnością wiesz, co sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Natomiast, jeśli zaczynasz swoją przygodę z zabawkami erotycznymi i zastanawiasz się, jaki wibrator wybrać, najlepiej postawić na klasyczny masażer łechtaczki, który jest najłatwiejszy w obsłudze.

Dodatkowe funkcje

Większość wibratorów zazwyczaj posiada kilka trybów natężenia wibracji, które umożliwiają dozowanie przyjemności. Ale nie wszystkie! Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ zabawa jednostajnie wibrującym masażerem może szybko się znudzić. Ciekawą funkcją niektórych wibratorów jest opcja łączenia się z aplikacją mobilną na telefonie. Taką zabawkę erotyczną znajdziesz na przykład na stronie http://www.listdoopiekuna.pl/. Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu nigdy nie zabraknie Ci pomysłów na zabawę. Z poziomu aplikacji możesz sterować wibracjami, wybierać dowolne interesujące Cię tryby działania lub tworzyć własne. Aplikacja umożliwia też dostosowanie wibrowania do rytmu ulubionej muzyki lub oddanie kontroli nad urządzeniem partnerowi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wibratora?

Materiał, z jakiego jest wykonany wibrator

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest zabawka. Najczęściej są to silikon, lateks, guma, ale także metal lub plastik. Od rodzaju tworzywa zależy też wybór odpowiedniego rodzaju lubrykanta, bowiem niektóre z nich mogą uszkodzić strukturę danych powierzchni. Jaki wibrator będzie więc najlepszy? Najprzyjemniejszy w dotyku okaże się najprawdopodobniej silikon. Zwróć jednak uwagę, czy jest to certyfikowany silikon medyczny, bezpieczny do użytkowania.

Zasilanie

Wibratory mogą być zasilane wymiennymi bateriami lub wbudowanymi akumulatorami ładowanymi za pomocą kabla. Istotnymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę, są czas działania i czas ładowania. Baterie w gadżecie erotycznym da się łatwo i szybko wymienić, natomiast rozładowanie się masażera w kulminacyjnym punkcie zabawy może okazać się przykrą niespodzianką.

Wodoodporność

Ten aspekt ma znaczenie, jeśli przewidujesz, że będziesz używać zabawki w wannie czy pod prysznicem. Wodoodporne wibratory zwykle łatwiej się też myje – bez obaw o zamoczenie części elektronicznych.

Jaki wibrator wybrać?

Powyższe kwestie mogą okazać się pomocne, gdy zastanawiasz się, jaki wibrator kupić. Pamiętaj jednak, że nikt nie zna Twojego ciała lepiej niż Ty sama. Zwróć uwagę na to, jaki rodzaj stymulacji preferujesz. Wolisz może delikatne i subtelne doznania czy potrzebujesz mocniejszych bodźców? Na początku swojej przygody z zabawkami erotycznymi postaw na tańsze opcje. W ten sposób przekonasz się, czy dany rodzaj masażera Ci odpowiada. Następnie możesz zdecydować się na bardziej zaawansowane gadżety – kiedy już przekonasz się, jaki typ wibratora podoba Ci się najbardziej.