internet-shopping

Czy warto otwierać sklep internetowy w oparciu o Prestashop?

PrestaShop jest jednym z najpopularniejszych skryptów służącym do prowadzenia sklepu internetowego. Jego wybór niesie za sobą wiele korzyści, które warto poznać, by podjąć optymalną dla siebie decyzję. Czy warto otwierać sklep internetowy w oparciu o PrestaShop?

Sklep internetowy PrestaShop – czy warto?

Założenie sklepu internetowego obecnie jest jedną z opcji, na które decyduje się coraz więcej powstających i znajdujących się na rynku firm. To bardzo ważna kwestia, pozwalająca na dotarcie do nowych odbiorców, a tym samym na zwiększenie sprzedaży. Jednym ze skryptów, dzięki którym możliwe staje się prowadzenie sklepu internetowego jest PrestaShop. Jego wybór niesie za sobą wiele korzyści, o których warto pamiętać, planując rozwój swojej firmy w sieci. 

Do niezaprzeczalnych zalet PrestaShop można zaliczyć jego dobrze rozbudowaną społeczność. Co więcej, znajduje się na nim mnóstwo przydatnych wtyczek, rozwijających funkcjonalność. Jego panel administracyjny jest niezwykle intuicyjny w obsłudze, co zwiększa klarowność i komfort korzystania. Mimo iż PrestaShop ma bardzo dobrze rozwiniętą społeczność osób, które posługują się językiem angielskim, to coraz więcej użytkowników z Polski również lubi ten skrypt. 

Dlaczego warto otworzyć sklep internetowy na podstawie PrestaShop?

PrestaShop to rozwiązanie niewymagające nadmiernej ilości zasobów serwera przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle rozbudowanych możliwości do zaoferowania. Skrypt jest wyjątkowo wydajny, co przekłada się na jego optymalne działanie. 

PrestaShop oparty jest na znanym systemie szablonów, czyli tak zwanym Smarty, co znacząco ułatwia modyfikację grafiki pod konkretne wymagania ze strony właścicieli sklepów internetowych.

Ponadto PrestaShop jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Doskonale sprawdzi się u zarówno początkujących, jak i średniozaawansowanych właścicieli sklepów internetowych. Dostępnych jest także wiele interesujących i darmowych funkcjonalności, a w razie potrzeby warto skontaktować się ze znającym system programistą.

Sklep internetowy PrestaShop – cena

Planując prowadzenie sklepu online na podstawie skryptu PrestaShop, warto uzyskać więcej informacji na temat jego ceny. W wyniku tego, że PrestaShop jest dystrybuowany w trybie Open Source – należy do darmowych, dzięki czemu użytkownik nie musi ponosić kosztów związanych z jego instalacją oraz opłatą za abonament. Jednak należy liczyć się z kosztami wynikającymi z wyboru hostingu, domeny, a także certyfikatu SSL, co jest kluczowe do sprawnego działania sklepu PrestaShop. Cena wsparcia programistycznego jest zależna od kilku czynników. Wybierając software house, który zaopiekuje się sklepem, oprócz ceny, warto sprawdzić opinie Klientów.

PrestaShop – ile kosztuje domena dla sklepu?

Obecnie jednym z systemów budzących duże zainteresowanie wśród osób chcących założyć sklep internetowy jest Prestashop. Cena rozwiązania nie jest problemem, ponieważ jest to bezpłatny system. Ale należy pamiętać, że na koszt prowadzenia sklepu internetowego składa się wiele innych elementów. Jednym z nich jest zakup domeny.

Wybierając domenę dla PrestaShop należy zdawać sobie sprawę z tego, że w pierwszym roku koszt może wynosić 0 lub kilkadziesiąt złotych. Natomiast w kolejnych latach cena nie powinna przekraczać od 150 do 200 złotych w przeliczeniu na rok. 

PrestaShop – czy warto założyć sklep internetowy na tym systemie? Podsumowanie

PrestaShop to coraz popularniejszy wybór, cieszący się zainteresowaniem wśród wielu osób. Rozwiązanie posiada wiele korzyści, dlatego warto je rozważyć, by zapewnić sobie opłacalną opcję. To nie tylko korzystny cenowo, ale również wyjątkowo intuicyjny skrypt, w który warto zainwestować. Platforma PrestaShop dostępna jest w trybie Open Source, dzięki czemu zarówno jej pobranie, jak i instalacja są w pełni darmowe. Oprogramowanie można pobrać ze strony PrestaShop, która dostępna jest również w polskiej wersji językowej.