folia

Jak nanieść folię reklamową na witrynę?

Przemieszczając się po mieście, wszędzie da się zauważyć szyby oklejone specjalną folią. Jest to bardzo często spotykane na witrynach sklepowych. Dzięki temu zabiegowi łatwiej jest potencjalnemu klientowi zapamiętać dany sklep, przez co są większe szanse, że do niego przyjdzie. Oklejone witryny sklepowe mogą lepiej przykuwać uwagę niż dobra ekspozycja samego towaru. Dodatkowym plusem posiadania specjalnej folii na witrynach sklepowych, jest wyróżniający się charakter budynku na tle pozostałych. Z tego względu warto zadbać o wyjątkową grafikę, która ma znaleźć się na szybach.

Jak nanieść folię reklamową na witrynę?

Osoby, które nie miały nigdy wcześniej do czynienia z folią sklepową, pewnie nie wiedzą, że istnieje kilka różnych rodzajów oklejania witryn. Jest to całkiem wygodne, ponieważ można wybrać sposób, który będzie najbardziej odpowiadał danej osobie i będzie wydawał się jej najprostszy do wykonania. Jakie są to sposoby?

  1. Oklejanie folią siateczkową, dziurkowaną One Way Vision,
  2. Oklejanie szyb folią wycinaną ploterowo,
  3. Oklejanie witryn sklepowych z wyciętych wydruków reklamowych na folii samoprzylepnej.

Warto wiedzieć, jak prawidłowo oklejać witryny każdą z tych metod.

Oklejanie folią siateczkową, dziurkowaną One Way Vision

One Way Vision to samoprzylepna i siateczkowa/dziurkowana folia PCV. Bardzo dobrze przepuszcza światło, jednak w głównej mierze zależy to od tego, jaką wybierze się jej strukturę perforacji. Producenci folii OWV szacują jej trwałość na kilkanaście miesięcy, jednak jest to zależne od miejsca jej montażu i stopnia ekspozycji. Można pokryć ją laminatem, aby podnieść jej wytrzymałość.

Aby odpowiednio ją nanieść, należy tuż po zadrukowaniu folii OWV zostawić ją przed montażem w bezpiecznym miejscu na 24 do 72 godzin. Powierzchnia, na którą ma być ona przyklejona, musi być odpowiednio przygotowana – dokładnie umyta i odtłuszczona. Do odtłuszczania należy zastosować specjalne środki. Przed aplikacją najlepiej jest folię przymierzyć do wybranego miejsca, a po odpowiednim dopasowaniu rozpocząć klejenie. Najlepiej od środka z lewej lub prawej strony.

Oklejanie szyb folią wycinaną ploterowo oraz wyciętych wydruków reklamowych na folii samoprzylepnej

W przypadku folii wycinanej ploterowo również bardzo istotne jest przygotowanie odpowiednio powierzchni, na której ma być ona naklejona. Należy starannie ją oczyścić za pomocą dostępnych na rynku preparatów, a następnie warto użyć tak zwanego skrobaka do szyb, który pomoże usunąć na jeszcze mokrej powierzchni, najmniejsze zabrudzenia, takie jak na przykład piasek czy kurz. Folię tak samo warto najpierw przymierzyć do okna i odpowiednio dopasować, a następnie powoli przyklejać, zachowując ostrożność, aby nie zostały żadne bąbelki.

Oklejanie witryn sklepowych Kraków

Jeżeli ktoś nie miał nigdy wcześniej do czynienia z takim zabiegiem, nie powinien sam podejmować się czegoś takiego jak oklejanie witryn sklepowych. Kraków jest miastem, w którym jest duży dostęp do firm specjalizujących się w tym, dlatego najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie skontaktowanie się z jednym z nich i umówieniem na oklejenie witryny, aby wszystko wyglądało estetycznie.