Depilacja laserowa ciała – na czym polega trwałe usuwanie owłosienia?

Usuwanie zbędnego owłosienia to dla wielu osób konieczność. Niestety popularne sposoby takie jak maszynki jednorazowe czy depilatory, nie przynoszą długotrwałych efektów. Powtarzanie depilacji co kilka dni jest bardzo niekomfortowe i zabiera cenny czas. Pragniesz pożegnać się ze zbędnym owłosieniem na dłużej? Zdecyduj się na depilację laserową.

Działanie depilacji laserowej

Działanie zabiegu jest bardzo łatwe. Wykorzystuje się w nim laser, a wiązka światła zostaje wysłana do macierzy włoskiej i niszczy go. Dzięki temu owłosienie przestaje rosnąć. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy wykonać odpowiednią ilość zabiegów depilacji laserowej. Co ile ją powtarzać? To kwestia indywidualna, a wszelkie wskazówki i najważniejsze informacje przekazywane są podczas konsultacji w gabinecie. Depilację należy powtarzać, ponieważ włosy mogą znajdować się w innej fazie wzrostu. Zazwyczaj trzeba wykonać 5 lub 7 zabiegów na jednym obszarze skóry, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty depilacji laserowej. Można ją wykorzystać do usuwania zbędnego owłosienia w różnych okolicach:

 • nogi,
 • pachy,
 • ręce,
 • okolice bikini,
 • okolice ust i nosa.

Depilacja to dobre rozwiązanie dla każdego, szczególnie wówczas, gdy owłosienie jest ciemne i gęste. Ile kosztuje depilacja laserem oraz jak się do niej przygotować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolejnych akapitach.

Koszty depilacji laserowej i przygotowanie do zabiegu

Cena depilacji laserowej jest zależna od co najmniej kilku czynników. Znaczenie ma gabinet, w którym zdecydujesz się na depilację oraz okolice ciała podlegające samemu zabiegowi. Tak na przykład usunięcie wąsika można uzyskać już za 100 zł, gładkie pachy to jedynie 150 zł, linia brzucha to jedyne 100 zł. Jeśli pragniesz skorzystać z atrakcyjnej oferty, oczekujesz profesjonalnej opieki oraz najlepszych efektów, zapoznaj się z ofertą: https://lasantekielce.com/. Klinika posiada rozbudowaną ofertę. Poza depilacją można skorzystać tutaj również z zabiegów na twarz, dłonie i stopy oraz inne części ciała. Wszystkie zabiegi są wykonywane przez profesjonalistów, a klinika cieszy się dobrymi opiniami.

Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Na kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania oraz usuwania owłosienia w miejscu, gdzie ma być stosowana depilacja. Trzeba także odstawić leki fotouczulające, herbaty z dziurawca i nagietka, peelingi chemiczne. Na kilka dni przed depilacją należy zrezygnować z korzystania z kosmetyków, które posiadają w swoim składzie retinol. Na zabieg trzeba przyjść z czystą skórą, pozbawioną makijażu. Wszystkie najważniejsze zalecenia i informacje podaje specjalista na konsultacji. Jeśli boisz się bólu, w tym przypadku możesz zachować spokój. Depilacja laserowa nie jest bowiem bolesna, zabieg nie wiąże się z dyskomfortem czy niebezpieczeństwem.

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy może zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. Oto przeciwwskazania:

 • nowotwory,
 • wszczepiony stymulator serca lub defibrylator,
 • cukrzyca,
 • przewlekłe choroby skóry,
 • zaburzenia związane z krzepnięciem krwi,
 • ciąża i czas karmienia piersią,
 • aktywne infekcje skóry,
 • przyjmowanie niektórych leków i antybiotyków,
 • epilepsja,
 • świeża opalenizna.

Nie masz pewności, czy możesz zdecydować się na zabieg depilacji laserowej? Najlepszym sposobem na poznanie odpowiedzi jest konsultacja w gabinecie specjalisty. Na takim spotkaniu można również zadać nurtujące pytania i dzięki rozmowie podjąć odpowiednią decyzję.

Codzienność bez konieczności usuwania zbędnego owłosienia jest dużo lepsza. Dzięki depilacji laserowej zaoszczędzisz czas, poczujesz komfort. Twoja skóra nie będzie już narażona na rany i uszkodzenia, nie będzie także podrażniona i wysuszona. Warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej, aby cieszyć się gładką i piękną skórą bez zbędnego owłosienia. Dzięki zabiegowi będziesz zawsze w gotowości na ważne wyjście czy relaks na plaży. Poczucie, że skóra jest pozbawiona owłosienia to naprawdę duży komfort.