terapia rodzinna

Dlaczego warto zdecydować się na terapię rodzinną?

Obecnie terapia rodzinna cieszy się sporą popularnością. Dedykowana jest ona wszystkim członkom rodziny, którzy mają problem ze wzajemną komunikacją np. często się kłócą lub przeciwnie – unikają rozmów i konfrontacji. Terapia rodzinna polecana jest także rodzinom, które muszą na nowo zbudować relacje po rozwodzie rodziców. Jeśli szukają Państwo ośrodka prowadzącego terapię rodzinną w Łodzi, zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Terapia psychologiczna rodzinna – kiedy warto się na nią zdecydować?

Wiele osób zadaje pytanie “terapia rodzinna – co to jest i kiedy warto się na nią zgłosić?”. Otóż zalecana ona jest rodzinom, które mają trudności komunikacyjne, a ich relacje zostały zaburzone. Na terapię psychologiczną rodzinną warto zgłosić się, gdy między członkami rodziny brakuje bliskości, więzi i wzajemnego wsparcia. Konsultacje ze specjalistą mogą okazać się konieczne również wtedy, gdy rodzinę dotyka kryzys życiowy np. umiera bliska osoba, a także w momencie, kiedy złe relacje między rodzicami odbijają się na dziecku. Terapia rodzinna często jest niezbędna również, gdy członkowie nie potrafią porozumieć się nawet w prostych kwestiach.

Terapia rodzinna – jak wygląda?

Terapia rodzinna to po prostu cykliczne spotkania terapeuty z członkami rodziny, między którymi relacja została zaburzona. W trakcie sesji specjalista wraz z pacjentami szuka źródła problemu i podejmuje działania mające na celu poprawę jakości relacji. Podczas terapii każdy z członków rodziny ma szansę się swobodnie wypowiedzieć i przedstawić swoje stanowisko. Terapueta dba o to, aby wszyscy wysłuchali siebie wzajemnie z szacunkiem i spróbowali zrozumieć swoje poglądy. Specjalista również uczy pacjentów zdrowej komunikacji i chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat budowania relacji w rodzinie.

Łódzka poradnia rodzinna – terapia prowadzona przez profesjonalistów

Jeśli szukają Państwo dobrego ośrodka prowadzącego w Łodzi, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W naszej poradni rodzinnej pracują wyłącznie wykwalifikowani specjaliści podchodzący do swoich obowiązków z pełnym zaangażowaniem. Mają oni duże doświadczenie w prowadzeniu terapii rodzinnej, dzięki czemu posiadają sporą wiedzę i znają skuteczne techniki budowania zdrowych relacji między członkami rodziny. Wszystkich pacjentów traktują indywidualnie i podchodzą do nich z empatią oraz zrozumieniem.

Warto dodać, że w naszym Centrum Służby Rodzinie dostępne są terapie odpłatne i nieodpłatne. Pierwsze z nich obejmują poradnictwo socjalne, prawne, pedagogiczne, psychospołeczne oraz psychoterapie/terapie indywidualne, małżeństw, par i rodzin. Drugie – nieodpłatne – to poradnictwo duszpasterskie i prowadzone w ramach projektów. Jeśli chcą Państwo uzyskać szczegółowe informacje na temat oferowanej przez nas terapii rodzinnej w Łodzi, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w naszym Centrum Służby Rodzinie. Zapraszamy serdecznie!