lekarz

Ile kosztuje operacja stulejki?

Prącie zbudowane jest z trzonu wypełnionego ciałami jamistymi i główki (inaczej żołędzi) okrytej fałdem skórnym nazywanym napletkiem. Napletek jest bardzo ważną częścią męskiego członka, która zapewnia odpowiednią ochronę żołędzi będącej bardzo wrażliwym punktem. Nie powinno być problemu ze ściągnięciem napletka z żołędzi do rowka nazywanego zażołędnym będącego częścią penisa pomiędzy trzonem a żołędzią. Zarówno w stanie wzwodu, jak i spoczynku ta czynność nie powinna wiązać się z dolegliwościami bólowymi. Jeżeli zsunięcie napletka z żołędzi jest utrudnione bądź niemożliwe najprawdopodobniej mężczyzna cierpi na stulejkę.

Czym jest stulejka?

Stulejka to swego rodzaju defekt anatomiczny, który doprowadza do zwężenia otworu napletka. Może być to dolegliwość wrodzona bądź nabyta po jakimś urazie czy w wyniku nieprawidłowej higieny. Problem stulejki występuje zarówno u małych chłopców, jak i u dorosłych mężczyzn. Nieleczona może być przyczyną dyskomfortu podczas dotykania penisa oraz w trakcie stosunku płciowego. Choroba skutecznie odbiera mężczyznom przyjemność z seksu, wielokrotnie doprowadza do problemów z potencją. Dla cierpiących na stulejkę mężczyzn utrudnione jest utrzymanie prawidłowej higieny, co stwarza niebezpieczeństwo tworzenia się stanów zapalnych – resztki moczu, spermy czy łoju tworzą idealne do rozwoju bakterii środowisko. Takie infekcje są zaraźliwe, a więc na nieprzyjemne stany zapalne narządów płciowych i moczowych narażona jest także partnerka mężczyzny borykającego się ze stulejką. Niewyleczone stulejka może być także przyczyną uszkodzenia nerek, a nawet martwicy prącia.

Jak wygląda operacja stulejki?

Operacja stulejki polega na chirurgicznej redukcji napletka poprzez wykonanie kilku podłużnych nacięć wzdłuż prącia w celu poszerzenia ujścia napletka. Takie działanie pozwala na odsłonięcie żołędzi penisa w całości. Następnie skóra jest odpowiednio formowana i szyta. Operacja wykonywana jest przez urologa, można do niej podejść dopiero po całkowitym wyleczeniu stanów zapalnych. Zabieg wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym, trwa on krótko (około godziny) i posiada niskie prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek powikłań.

Koszt operacji stulejki

Cena operacji stulejki uzależniona jest od zakresu, w jakim jest ona wykonywana. Usunięcie stulejki całkowitej jest droższe od wyeliminowania stulejki częściowej. Koszt takiego zabiegu zależy także od renomy czy lokalizacji danej placówki. W mniejszych miastach może on wynosić najmniej 1000 zł, natomiast w dużych i cenionych klinikach za operację stulejki możemy zapłacić nawet 3500 zł.

Operacja stulejki – Gdynia

Operacja stulejki w Gdyni będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na szybkiej, bezbolesnej i co najważniejsze udanej operacji stulejki. To zaufana placówka, oferująca szybkie terminy operacji i korzystne ceny. Nie odczujesz dyskomfortu wynikającego z przeprowadzania zabiegu w takiej części ciała, ponieważ pracujący tam lekarze podchodzą do każdej operacji z należytym profesjonalistami i zaangażowaniem. Poza tym służą wsparciem na każdym etapie rekonwalescencji.