Jak dbać o farbowane włosy?

Farbowanie włosów stale przybiera na popularności. Dzięki temu zabiegowi można odświeżyć i ożywić naturalny kolor włosów, zakryć włosy siwe oraz zupełnie zmienić odcień, nawet na bardzo nietypowy i ekstrawagancki. Ponadto sama koloryzacja nie zajmuje zbyt wiele czasu, a jej wykonanie nie wymaga specjalnych umiejętności. Niestety, farbowanie przy pomocy farb chemicznych, może trwale je zniszczyć. Zdarza się, że po koloryzacji włosy stają się suche i matowe, a przez to znacznie łatwiej się łamią. Żeby temu zapobiec, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych – nie tylko zaraz po zabiegu, ale przez cały czas. Jak zatem dbać o farbowane włosy? Przede wszystkim właściwymi produktami. Odpowiednie kosmetyki nie tylko pomocą utrzymać odpowiednie nawilżenie włosów, ale też sprawią, że kolor będzie bardziej nasycony i utrzyma się zdecydowanie dłużej. Na rynku jest dostępny szeroki wybór produktów, dedykowanych specjalnie włosom farbowanym, między innymi:

  • szampony,
  • odżywki,
  • maski,
  • serum,
  • mgiełki.

 

Ich zadaniem jest nie tylko nawilżenie, ale także odżywienie i dogłębna regeneracja. Najlepiej, żeby skład kosmetyków był jak najbardziej naturalny. Dzięki temu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych czy podrażnień jest minimalne. Co więcej, odpowiednia pielęgnacja włosów zaczyna się już przy ich myciu – nie należy do tego używać zbyt gorącej wody. Powoduje to otwarcie łusek włosów, przez co stają się one bardziej podatne na zniszczenia. Przy myciu warto też wykonać delikatny masaż głowy. Oprócz podstawowych produktów do pielęgnacji włosów, jakimi są szampon i odżywka, warto postawić na dodatkową ochronę w postaci serum czy masek. Tego typu kosmetyki wnikają w głąb włosa i powodują jego lepsze odżywienie. Wystarczy stosować je 2 razy w tygodniu, żeby utrzymać włosy w dobrej kondycji.

Szampony i odżywki do włosów farbowanych

Pierwszym krokiem w pielęgnacji jest oczywiście szampon do włosów. Szamponów używa się przede wszystkim do dokładnego oczyszczenia skory głowy, ponieważ to od niej zaczyna się przetłuszczanie włosów. Ważne jest, żeby tego typu kosmetyków nie nakładać bezpośrednio na włosy. Najlepiej rozpienić je wcześniej w dłoniach. W składzie szamponów do włosów farbowanych dobrze jest poszukiwać składników, które dzięki zatrzymaniu wody sprawią, że włosy nie będą się tak szybko przesuszały. Należą do nich keratyna, jedwab czy roślinne proteiny. Doskonale sprawdzą się także różnego rodzaju ekstrakty roślinne o działaniu oczyszczającym i rewitalizującym.

Kolejnym etapem pielęgnacji jest zazwyczaj nałożenie odżywki. Jej zadaniem jest odżywienie i regeneracja włosów aż po końcówki. Odżywkę w formie płynnej nakłada się po umyciu głowy, trzyma się ją przez kilka minut, a następnie bardzo dokładnie spłukuje letnią wodą. Odżywki w sprayu stosuje się bez spłukiwania – są szybkim sposobem na przywrócenie włosom blasku. Najlepiej, żeby odżywka była dedykowana specjalnie włosom koloryzowanym, ale doskonale sprawdzą się także te silnie regenerujące do włosów zniszczonych.

Maski do włosów farbowanych

Jak jeszcze można zadbać o włosy farbowane? Za pomocą masek, które są skoncentrowanym źródłem składników odżywczych. Doskonale sprawdzą się w pielęgnacji włosów poddanych na uszkodzenia spowodowane farbą. Na włosach trzeba przytrzymać je dłużej niż odżywki, ale efekt jest nieporównywalnie lepszy. Włosy są odpowiednio odżywione, nawilżone i utrzymane w doskonałej kondycji na dłużej. Maski dedykowane włosom farbowanym dodatkowo świetnie odżywią kolor i sprawią, że zostanie na włosach przez dłuższy czas. Regularne stosowanie tego typu rozwiązań sprawi, że włosy będą mniej łamliwe, zdrowe i pełne blasku.

W sklepie https://greenmadam.pl/maski-do-wlosow-farbowanych znajdziesz szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych – nie tylko szamponów czy odżywek, ale też masek. Produkty, które znajdują się w ofercie, to naturalne kosmetyki, takich marek jak Eveline, Bielenda, Delia czy Mrs Potters. Maski doskonale odżywią Twoje włosy i nadadzą im blasku przy jednoczesnym wydłużeniu ochrony koloru. Jeśli poszukujesz rozwiązania idealnego dla siebie, zajrzyj na stronę sklepu.