Jak poznać czy torebka jest skórzana?

Torebki skórzane zajmują ważne miejsce w szafach wielu kobiet. Są niezwykle praktyczne, doskonale spełniają swoją funkcję podczas trudów dnia codziennego przez wiele sezonów. Skóra to materiał wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, a przy odpowiednim czyszczeniu, konserwacji i impregnacji może służyć latami. Aby tak było, kluczowy jest zakup modelu charakteryzującego się wysoką jakością. Tutaj pojawia się pytanie – jak rozpoznać prawdziwą skórzaną torebkę?

Jak rozpoznać czy torebka jest skórzana – pierwszy krok to zapach i tekstura

Prawdziwa, naturalna skóra wydziela zapach, który nietrudno rozpoznać. Należy jednak bardzo uważać na tę metodę, gdyż czasem zakłady produkujące podróbki, potrafią doskonale oszukać zmysł węchu. Należy jednak wiedzieć, że woń prawdziwej skóry jest dość intensywna i nie można jej pomylić z żadnymi sztucznymi zamiennikami. Zapach ten jest przyjemny, nieco oleisty i naturalny.

Pierwsza czynność, jaka powinna zostać wykonana przed zakupem wybranego modelu, to dotyk torebki. Naturalna skóra jest przyjemna w dotyku, a dodatkowo – sporo cięższa od materiałów syntetycznych. Nie ma ona jednolitej struktury, co często zdarza się w przypadku imitacji i podróbek. Jeżeli przyjrzysz się bardzo dokładnie – zauważysz na jej powierzchni malutkie otwory.

Test wody niezawodnym sposobem w ocenie autentyczności torebki

Jak poznać czy torebka jest skórzana? Skóra to materiał, który oddycha. Po polaniu jej wodą powinna powstać plama. Nie będzie ona jednak długo widoczna, gdyż materiał powinien ją wchłonąć. Produkt z materiału syntetycznego zachowa się odwrotnie – woda osiądzie na jego powierzchni i nie zostanie wchłonięta. Dodatkowo krople wody mogą odbarwić bądź zniekształcić taki materiał. Wyznacznikiem autentyczności, podobnie jak woda, może okazać się tłuszcz – skóra naturalna powinna go wchłonąć, a syntetyczna nie. Test dla odważnych (lepiej nie próbujcie tego w sklepie) – to kontakt skórzanej torebki z płomieniem. Jeśli materiał rzeczywiście jest naturalny – nie zajmie się ogniem.

Czym kierować się podczas zakupu skórzanej torebki?

Przed każdym zakupem należy przeczytać informacje zawarte na metce. To na niej powinien być dokładnie oznaczony materiał, z którego torebka została wykonana. Do prawdziwie naturalnych produktów często dodany jest mały kawałek – symbol błamu skóry. Warto zwrócić też uwagę na krawędzie – naturalny materiał w przekroju będzie jednolity, natomiast syntetyczny będzie różnił się wnętrzem i zewnętrzną warstwą.

Najprostszym sposobem, który zagwarantuje zakup autentycznej, prawdziwej, skórzanej torebki jest wybór sprawdzonej marki. To oczywiste, że renomowana firma nie zaoferuje swoim klientom podróbki. Beżowa torebka marki Badura wykonana jest z naturalnej skóry bydlęcej. Materiał został usztywniony, co dodatkowo podnosi jakość wykonania produktu. Pasek wykonany z łańcuszka – posiada skórzany naramiennik co dodatkowo podnosi komfort noszenia. Także torba marki Laura Biaggi, z funkcją plecaka to pewny zakup. Również wykonana została ze skóry bydlęcej. Jest idealnym modelem dla osób aktywnych – w zależności od potrzeb można dopasować jej formę do stylizacji danego dnia. Atutem torebki są metalowe nóżki na dnie – dzięki nim nie ma szansy na przetarcie się skóry. Usztywniony spód sprawia, że torebka pomimo zastosowania miękkiej skóry doskonale zachowuje swoją formę.

Zakup idealnej skórzanej torebki to proces pełen wyzwań. Przede wszystkim wybrany model musi być wykonany z materiału wysokiej jakości – dzięki temu produkt będzie trwały i wytrzymały. Dodatkowo ważne są wszystkie inne cechy torebki – ilość kieszeni, sposób zapinania – m.in zatrzaski, lub suwak. Wszystko to należy dobrać zgodnie ze swoimi preferencjami, aby wybrany egzemplarz sprawdził się we wszystkich codziennych sytuacjach.

Przed zakupem torebki z materiału syntetycznego może uchronić dokładne obejrzenie produktu przed zakupem. Niezawodną radą jest jednak wybór torebki znanej marki, działającej na rynku od długiego czasu. Takie możesz znaleźć na stronie https://stylowagalanteria.com/5-torebki-damskie-skorzane, dzięki której zyskasz gwarancję, że wybrany przez Ciebie model będzie służył Ci wiele lat.