anglia

Jak szybko nauczyć się angielskiego w stopniu komunikatywnym?

Znajomość języka angielskiego jest jedną z tych umiejętności, o której przydatności w zasadzie nikt już nie dyskutuje. Język przydaje się w pracy i w czasie wakacji, ułatwia zdobywanie informacji w internecie i codzienne kontakty w coraz bardziej zglobalizowanej rzeczywistości. Wiele osób jednak obawia się, że nie znajdzie wystarczająco dużo czasu, aby nauczyć się angielskiego w stopniu komunikatywnym. Jak najszybciej nauczyć się angielskiego?

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Nie dysponując zbyt dużą ilością wolnego czasu, wiele osób poszukuje szybkich i skutecznych metod na naukę języków obcych. Odpowiedź na pytanie o to, jak najlepiej nauczyć się angielskiego, może jednak zależeć od kilku czynników. Po pierwsze, ważne jest, czy język ma być wykorzystywany w pracy, podczas oficjalnych kontaktów biznesowych, czy też ma raczej służyć jako narzędzie komunikacji w sytuacjach życia codziennego. Po drugie, należy zwrócić uwagę na to, jakie umiejętności osoba ucząca się uważa za niezbędne. Czy wystarczy, aby była to komunikatywna znajomość języka angielskiego, pozwalająca na swobodną konwersację i odnalezienie się w typowych sytuacjach dnia codziennego i kontaktach biznesowych?  A może raczej ma to być znajomość na wyższym, akademickim poziomie?

Wiele osób chce skoncentrować się na sprawnościach komunikacyjnych, najbardziej przydatnych na co dzień. Jak szybko i skutecznie nauczyć się mówić?  Można postawić na  interaktywne aplikacje do nauki angielskiego, dostępne na większość urządzeń mobilnych. Kilkanaście minut nauki każdego dnia może skutecznie przybliżyć do celu, jaką jest znajomość języka. Najskuteczniejsze jest jednak oddanie się w ręce specjalistów i wybranie intensywnego kursu językowego, nastawionego na rozwój umiejętności komunikacyjnych. Dzięki pomocy lektora i współpracy w grupie z innymi kursantami, nauka może być nie tylko bardzo efektywna, ale również przyjemna.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs językowy?

Wybierając intensywny kurs języka angielskiego Poznań należy zwrócić uwagę na kilka  kwestii, mających wpływ na skuteczność nauki. Należą do nich:

  • wielkość grup, w których odbywają się zajęcia;
  • program zajęć (szczególnie to, czy zajęcie koncentrują się na rozwoju umiejętności komunikacyjnych, w mowie i piśmie);
  • doświadczenie i kwalifikacje lektorów oraz stosowane przez nich metody;
  • częstotliwość zajęć oraz czas trwania kursu;
  • czy kurs kończy się jakąś formą egzaminu sprawdzającego postępy osiągnięte przez uczestników;
  • czy szkoła językowa zapewnia kursantom materiały niezbędne do nauki oraz ewentualną możliwość kontynuacji nauki po zakończeniu kursu, na przykład w formie konwersacji.

Są różne sposoby na to, jak skutecznie nauczyć się angielskiego. Większość z nich wymaga jednak zaangażowania oraz konsekwencji ze strony uczącego się. Nic nie sprawdzi się lepiej nić regularność w nauce nowych słówek i codziennie podejmowane próby mówienia po angielsku. Trening czyni mistrza!

Jak skutecznie nauczyć się angielskiego w domu?

Jak nauczyć się angielskiego komunikatywnie w domu? Istnieje wiele sposobów na wspomaganie nauki prowadzonej na kursach, a nawet samodzielne zdobywanie umiejętności językowych. Ogromną pomocą może być oglądanie filmów i programów telewizyjnych w języku angielskim. Początkowo można oglądać je z napisami w języku polskim, by po jakimś czasie zrezygnować z tego ułatwienia. Warto korzystać ze wszelkich możliwych sposobów na osłuchanie się z językiem – podcastów na YouTube, tekstów piosenek. Ciekawą opcją są również tematyczne fora internetowe, skupiające osoby aktywnie uczące się angielskiego. Kontakt z takimi osobami, nawet online, stanowi świetny sposób na ćwiczenie komunikatywnej znajomości języka w praktyce.

Dobrym sposobem na przełamanie bariery językowej i blokady w mówieniu są również wyjazdy wakacyjne. Konieczność porozumienia się w codziennych sytuacjach stanowi często świetny punkt wyjścia do dalszej nauki, pozwala się odblokować i nabrać pewności siebie. W komunikatywnej znajomości angielskiego nie chodzi przecież o perfekcję, a o możliwość rozumienia i bycia zrozumianym.