Ładny zapach w domu – jak to zrobić?

Ładny zapach w domu to przede wszystkim taki, który zapewnia świeżość. Sklepowa oferta jest imponująca, dlatego wszyscy mogą wybrać odpowiednią dla siebie opcję, spełniającą najważniejsze wymagania. Kulki zapachowe lub świece, zapach automatyczny, a może z podłączeniem do kontaktu? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a każda z nich została przedstawiona poniżej.

Ładny zapach w domu – różne opcje

Oto najpopularniejsze opcje zapachów wraz z krótkim opisem, który pozwoli Ci wybrać najlepszy produkt:

  • Kulki zapachowe – znajdują się w małych i poręcznych opakowaniach, a swoją woń uwalniają przez cały czas. Jeśli wybierzesz odpowiedni produkt, takie kulki mogą stać się ozdobą pomieszczenia i zapewniać jego świeżość. Najczęściej można zobaczyć je w łazience, gdzie stałe uwalnianie przyjemnego zapachu jest bardzo pożądane.
  • Zapachowe świece – ilość dostępnych aromatów, atrakcyjny wygląd produktu i możliwość stworzenia przyjemnego klimatu, to główne zalety tego rozwiązania. Niestety wadą jest to, że taka świeca uwalnia zapach tylko podczas palenia. To dobry sposób na chwilę relaksu czy romantyczne spotkania. Warto mieć świecę zapachową w swoim domu na takie okazje.
  • Automatyczne zapachy – cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na wygodę użytkowania i możliwość dostosowania do swoich preferencji. Do urządzenia wystarczy włożyć butelkę z zapachem i ustawić co jaki czas ma uwalniać się przyjemna nuta zapachowa. Dostępne są różne opcje, możliwe do uruchomienia co kilka albo kilkadziesiąt minut. Istnieją także urządzenia, uwalniające zapach po wyczuciu ruchu w pobliżu. Ważną zaletą poza możliwością dostosowania działania urządzenia do preferencji jest to, że jest opcja ustawienia go w dowolnym miejscu. To zatem rozwiązanie szczególnie dobre dla domów, w którym są małe dzieci.
  • Zapach do kontaktu – wygodny w użytkowaniu, uwalnia zapach cały czas i jest wydajny. Dużą zaletą tych urządzeń jest możliwość dostosowania intensywności wydzielania nut zapachowych. Dzięki temu niezależnie od wielkości pomieszczenia, będzie panowała w nim przyjemna woń, która nie przytłacza, ale jest wyraźnie wyczuwalna. W przypadku domów z małymi dziećmi, należy uważać, ponieważ maluch może zainteresować się ciekawym obiektem.

Każde z wyżej wymienionych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Warto zastanowić się nad tym, jakie są oczekiwania i zgodnie z tym wybrać odpowiednią opcję. W kolejnym akapicie znajdziesz kilka porad na temat tego, jaki zapach wybrać do domu, ze względu na swoją osobowość oraz potrzeby.

Nuty zapachowe – jak je wybrać?

Ładny zapach w domu dla każdego oznacza coś innego. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i lubisz czuć jej aromaty, warto wybierać kompozycje ziołowe. Eukaliptus, szałwia, a może mięta? Z pewnością znajdziesz coś, co pozwoli poczuć Ci się jak podczas odpoczynku na łonie natury. Takie zapachy są orzeźwiające, ale można się przy nich także zrelaksować w towarzystwie książki lub oglądając ulubione filmy.

Jeśli lubisz żyć aktywnie i pragniesz dodać sobie energii do działania, także w tym przypadku pomoże odpowiedni zapach. Cytryna, mandarynka, limonka lub bergamotka – takie wonie dobrze i zmotywują Cię do działania. Chociaż można ich używać niezależnie od pory roku, szczególnie warto to zrobić w porze letniej. Zapachy te bowiem kojarzą się właśnie z latem i odświeżają pomieszczenie.

Dla tych, którzy mają w swoim życiu niemało stresów, również może pomóc odpowiedni zapach. Jeśli pragniesz chwili relaksu i odpoczynku, dobrym towarzyszem będą zapachy kwiatowe. Róża, lilia a może kwiaty bzu? Tego rodzaju zapachy koją zmysły, pomagają się zrelaksować i zapomnieć o tym, o czym nie chcesz pamiętać. Jeśli lubisz domowe SPA, kwiatowe zapachy uprzyjemnią chwile przeznaczone tylko dla Ciebie. Dla osób, które pragną czegoś nietypowego, dobrą propozycją mogą się okazać zapachy drzewne. Intensywne i nieco egzotyczna woń tworzy przyjemną atmosferę. Najpopularniejsze z nich to cedr oraz drzewo sandałowe. Chociaż nie każdy je lubi, na pewno warto chociaż spróbować.