niemowlak

Wyprawka dla noworodka – co kupić?

Skompletowanie wyprawki dla noworodka jest bardzo ważnym etapem oczekiwania na przyjście na świat malucha. Muszą znaleźć się w niej wszystkie niezbędne rzeczy i akcesoria, które będą przydatne przy pielęgnacji dziecka. Zaleca się, aby kompletowanie wyprawki rozpocząć około 7. miesiąca ciąży. Kompletowanie wyprawki może być nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla par, które po raz pierwszy mają zostać rodzicami. Warto zapoznać się z poniższym wpisem, w którym znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące tego, jaka wyprawka dla noworodka będzie najlepszym rozwiązaniem. Na ich podstawie możesz stworzyć własną listę rzeczy, w które zdecydowanie warto jest się zaopatrzyć. 

Co musi znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Kompletowanie wyprawki warto rozpocząć od większych i droższych rzeczy, a zakupy dobrze jest rozłożyć w czasie, co pozwoli uniknąć sporego jednorazowego wydatku. Co kupić do wyprawki dla noworodka? Na liście musi znaleźć się przede wszystkim fotelik samochodowy. Musi on posiadać niezbędne atesty oraz certyfikaty świadczące o jego bezpieczeństwie. Należy zwrócić również uwagę na to, czy wyposażony jest w trójpunktowe pasy bezpieczeństwa. Fotelik musi być dopasowany do wagi dziecka, aby odpowiednio chronił malucha. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest wózek. W wyprawce nie może również zabraknąć ubranek. Muszą być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą przyjemne i delikatne dla skóry dziecka. Należy unikać ubranek mających guziki oraz odstające szwy, gdyż mogą powodować dyskomfort. W szafie noworodka powinny znaleźć się przede wszystkim body z długim oraz krótkim rękawem, kaftaniki oraz pajacyki. Warto zwrócić również uwagę na wysokiej jakości półśpiochy niemowlęce w sklepie Bobaskowo – będą idealne na co dzieńNie można zapomnieć również o zakupieniu czapki, skarpetek i rękawiczek. 

Wyprawka dla noworodka – co jest potrzebne do pielęgnacji dziecka?

Skóra noworodka jest bardzo delikatna, dlatego potrzebuje odpowiedniej ochrony. Do kąpieli niezbędna jest wanienka lub specjalne wiaderko. Trzeba zaopatrzyć się również w miękkie ręczniki, termometr do wody oraz kosmetyki do kąpieli przeznaczone dla niemowląt. Każdy kto zastanawia się, co kupić do wyprawki dla noworodka, powinien na swojej liście zapisać również kremy na odparzenia, mokre chusteczki, zapas pieluszek wielorazowych lub jednorazowych o odpowiedniej wielkości, termometr elektroniczny, a także miękką szczoteczkę do główki. Wszystko to będzie niezbędne w pierwszych dniach życia. Wszystkie kosmetyki używane do pielęgnacji malucha muszą posiadać atesty Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki i Dziecka. Daje to gwarancję, że będą one w pełni bezpieczne dla dziecka.

Wyprawka dla noworodka – co potrzeba zakupić do dziecięcego pokoju?

Bez względu na to, czy dziecko będzie miało swój własny pokój, czy będzie dzieliło sypialnię z rodzicami, musi posiadać łóżeczko. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest głównie od indywidualnych preferencji, ale zawsze należy zwracać uwagę, z jakich materiałów zostało ono wykonane. Zdecydowanie najpopularniejsze są łóżeczka drewniane, których wysokość można regulować. Dzięki temu rosną one wraz z dzieckiem. Warto zagospodarować również miejsce na przewijak. Na nim zdecydowanie wygodniej przewija się maluszka, niż np. na łóżku. Do przewijaka warto dokupić podkłady, które po zabrudzeniu można szybko wyrzucić. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się także w bujaczek, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku maluchów, które uspokajają się i zasypiają wyłącznie, gdy są bujane. Jeśli przestrzeń pokoju na to pozwala, to warto pomyśleć o zakupie specjalnego fotela do karmienia. Zapewni ono wygodę zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. W pobliżu łóżeczka można ustawić lampkę nocną, która ułatwi wyciąganie i wkładanie malucha w nocy bez konieczności włączania oświetlenia górnego. Taka lampka pozwala również stworzyć przyjemny klimat w pokoju, który będzie sprzyjał wyciszeniu. Tak urządzony pokój lub kącik dla noworodka sprawi, że zdecydowanie łatwiej będzie mu zasypiać w łóżeczku.