Antyalergiczna i zdrowa pościel – jaką wybrać?
Odpowiednia pościel może znacznie poprawić komfort snu i życia osoby, która posiada alergię i jest uczulona na kurz oraz pyłki traw. Pościel antyalergiczna pomaga zapobiec powstawaniu uczuleń i znacząco zmniejsza objawy. Na półkach sklepowych można obecnie bez problemu znaleźć pościel antyalergiczną i pościel antyroztoczową. Pierwsza z nich, zmniejsza dostęp roztoczy do ludzkiego organizmu, dzięki technologii tkania materiałów. Jaka pościel zapewni alergikom spokojny sen oraz wartościowy odpoczynek?
Antyalergiczna oraz zdrowa pościel
Specjalna pościel dla osoby z alergiami jest niezwykle ważna. Alergicy często mają poważne problemy ze snem, które powodowane są przez uciążliwe objawy alergii, a te z kolei, nie pozwalają im na nocny odpoczynek. Często także alergicy nie zdają sobie sprawy, że odpowiednia pościel rozwiązałby ich problemy ze snem.
Współcześnie na polskim rynku wiele jest rodzajów pościeli dla alergików. Dla osób z małym stopniem uczulenia, dedykowana jest pościel hipoalergiczna, która wykonana jest z naturalnych materiałów, pozbawionych barwników oraz innych substancji. Poszukując pościeli dla alergików, przede wszystkim ważny jest wybór antyalergicznego materiału. Najlepiej, by była to naturalna tkanina, przewiewna oraz zapewniająca bardzo dobrą termoregulację. W tym przypadku sprawdzają się materiały takie jak: len, bawełna, jedwab i coraz częściej bambus. Doskonała dla osoby z alergią jest pościel antyalergiczna z wypełnieniem z jedwabiu, która jest hipoalergiczna i niezwykle nieprzyjazna roztoczom. Kolejną zaletą jedwabiu jest jego właściwość przepuszczania powietrza, co powoduje, że ciało się nie poci w czasie snu i zapobiega to rozwojowi roztoczy i grzybów.
Pościel z jedwabiu
Jedwab od wieków jest synonimem luksusu oraz nieporównywalnego z niczym dużego komfortu snu. Wyroby z tego naturalnego materiału, są dla ludzkiej skóry niczym delikatne muśnięcie piórka. Jedwab pochodzi z przędzy, która jest tworzona z kokonu jedwabnika morwowego lub dębowego. Pościel z jedwabiu jest szczególnie polecana osobom, które mają problemy ze snem, przykładowo na skutek trudności z oddychaniem spowodowanych na tle alergicznym lub podczas częstego wybudzania się przez chłód. Spanie w jedwabnej pościeli pozwala regulować rytm snu, aby uczynić go mocniejszym spokojniejszym oraz głębszym, a co za tym idzie znacznie zdrowszym. Zresztą, nie od dziś wiadomo, że jakość snu, ma znaczący wpływ na naszą aktywność w ciągu dnia. Warto wiedzieć, że dobrze pielęgnowana pościel z jedwabiu wytrzyma w perfekcyjnym stanie wiele lat. Należy jedynie pamiętać, aby prać go ręcznie przy użyciu delikatnych środków piorących, unikając przy tym tarcia oraz suszyć wyłącznie na płasko.
Zalety pościeli jedwabnej
Pościel z jedwabiu, podobnie zresztą jak inne wyroby z tego materiału jest dość droga. Spowodowane jest to długim i wieloetapowym procesem pozyskiwania oraz przetwarzania włókien. Jednak pościel ta zasługuje na swoją cenę. Miękkości i delikatności pościeli z jedwabiu nie da się łatwo porównać z innym materiałem, a z kolei najwyższa jakość musi kosztować, ponieważ jest zakupem na lata.
W nocy, kiedy bardzo ważny jest komfort, który ma wpływ na zdrowy odpoczynek, nic nie sprawdza się tak doskonale jak jedwab. Nadaje się on szczególnie do sypialni dla osób, które mają wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień i alergii. Pościel z jedwabiu ma właściwości antyalergiczne i sprzyja zdrowiu ludzkiej skóry. Poleca się także taką pościel osobom cierpiącym na wysypki, egzemy oraz łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry, ponieważ łagodzi ona dyskomfort związany z tymi problemami skórnymi.
Kolejną ważną zaletą pościeli z jedwabiu są jej doskonałe właściwości termoregulacyjne. Latem pościel ta jest przyjemnie chłodna, natomiast zimą doskonale grzeje ciało. Dlatego też nie ma potrzeby kupowania dodatkowych kompletów pościeli na lato i zimę. Do tego pościel z jedwabiu dobrze pochłania oraz oddaje wilgoć, dlatego też osoby, które się nocą pocą, będą mogły w nocy spokojnie spać. Co ważne, w pościeli z jedwabiu nie rozwijają się pleśń oraz grzyby, więc jest to bardzo bezpieczny wybór, również do dziecięcej sypialni.