dom

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości? – 3 powody

Szybka i korzystna sprzedaż domu lub mieszkania może okazać się niemałym wyzwaniem. Nieruchomości na sprzedaż jest mnóstwo, klientów, którzy chcą którąś z nich kupić znacznie mniej. Znalezienie potencjalnych klientów chcących kupić Twoją nieruchomość, nie będzie łatwe. Możesz oczywiście próbować szukać na własną rękę, jest to jednak dość skomplikowane i czasochłonne. O wiele lepszym rozwiązaniem jest znalezienie biura nieruchomości i podpisania z nim umowy. Dobre biuro nieruchomości w Lublinie to większa szansa na szybką sprzedaż nieruchomości. Dlaczego warto korzystać z usług biura nieruchomości? 

Agent nieruchomości pomoże na każdym etapie sprzedaży nieruchomości

Wiele osób uważa, że rola biura nieruchomości ogranicza się do wystawienia kilku ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości i jej prezentacji zainteresowanym klientom. Agent może, a wręcz powinien uczestniczyć w każdym etapie sprzedaży nieruchomości i w finalizacji transakcji. Jeśli znajdziesz dobre biuro nieruchomości w Lublinie i zdecydujesz się na współpracę, możesz być pewny, że agent nieruchomości zrobi o wiele więcej, niż się spodziewasz:

– zasugeruje korzystną cenę nieruchomości, która nie odstraszy potencjalnych klientów,

– podpowie, jak przygotować nieruchomość do sprzedaży,

– wykona profesjonalne zdjęcia nieruchomości,

– sporządzi ofertę sprzedażową i zamieści ją w wielu miejscach,

– zaprezentuje nieruchomość potencjalnym klientom,

– pomoże na każdym etapie finalizacji transakcji.

Może też pomóc klientowi, który chce kupić Twoją nieruchomość w uzyskaniu kredytu hipotecznego czy sprzedaży nieruchomości, którą chce opuścić. Biuro nieruchomości to miejsce, do którego zgłasza się wielu potencjalnych kupujących.

Samodzielna sprzedaż nieruchomości to ograniczanie się do wystawiania ofert sprzedaży i poszukiwania klientów w tylko ten sposób. Biuro nieruchomości w Lublinie to miejsce, do którego zgłasza się wielu potencjalnych klientów, poszukujących domu lub mieszkania. Pracownicy biur nieruchomości wymieniają się ofertami i danymi o potencjalnych klientach. Może więc być tak, że nieruchomości nie sprzeda się dzięki ogłoszeniom, ale dzięki temu, że pracownik biura nieruchomości poinformuje swojego klienta, że posada ofertę sprzedaży nieruchomości, która może go zainteresować. 

Biuro nieruchomości zapewnia bezpieczeństwo transakcji

Finalizacja transakcji sprzedaży nieruchomości nie jest łatwa. Konieczne jest sprawdzenie wielu dokumentów związanych z nieruchomością i przygotowanie dokumentacji dla notariusza, który będzie sporządzać akt notarialny. Upewnienie się, że nieruchomość nie posiada wad prawnych, nie jest zadłużona. Ustalenie czasu na wyprowadzkę. Osoba, która nie przeprowadzała dotąd transakcji kupna – sprzedaży nieruchomości, może po prostu się na tym nie znać. A to zwiększa ryzyko kupienia nieruchomości z wadami prawnymi czy popełnienia innych kosztownych błędów. Wybierając biuro nieruchomości w Lublinie, możesz mieć pewność, że specjaliści od sprzedaży nieruchomości zajmą się wszystkim, co jest związane z finalizacją transakcji. Także z tego powodu warto postawić na biuro nieruchomości i zlecić fachowcom sprzedaż domu lub mieszkania.

Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości oczywiście wiąże się z kosztami.  Wynagrodzenie, które trzeba przelać na konto biura nieruchomości to określony procent od sumy zapisanej w akcie notarialnym sprzedaży nieruchomości. Nie będziesz więc zmuszony do zapłacenia sumy na rzecz biura nieruchomości przed finalizacją transakcji sprzedaży.