wyciąg przemysłowy

Jaki wyciąg przemysłowy wybać?

Wyciągi przemysłowe powinny doskonale spełniać oczekiwania wszystkich użytkowników i dawać pełen komfort podczas pracy. Faktem jest, że na rynku znajdziemy różnorodne rozwiązania, dzięki czemu możemy postawić na wysoką jakość i wydajne działanie. Warto przed zakupem dowiedzieć się, jak działa taki wyciąg przemysłowy i jakie modele są dostępne na rynku. To ułatwi nam podjęcie ostatecznej decyzji. Jaki wyciąg przemysłowy wybrać? O czym warto wiedzieć? Co oferują producenci? Czym cechuje się wyciąg tego typu?

Wyciąg przemysłowy

Wyciągi przemysłowe są przeznaczone do systemów wentylacji przemysłowej. Te rozwiązania cechują się wysoką sprawnością i dają gwarancję optymalnych parametrów przepływowych. Urządzenie ma za zadanie działać energooszczędnie i z dbałością o naturalne środowisko. Co ciekawe, w tej grupie sprzętów znajdziemy wyroby do zastosowań niestandardowych i standardowych. 

Profesjonalne wyciągi przemysłowe są wykonywane zgodnie z projektami, które powstają na bazie norm technicznych. Wpływają one na skuteczne wentylowanie różnorodnych pomieszczeń i stanowisk pracy, gdzie mamy do czynienia z gazami, kurzem i pyłami. To bardzo ważna kwestia w zakładach, gdzie pracują ludzie. Pamiętajmy o tym, że sprawna wentylacja jest istotnym elementem zachowania bezpieczeństwa w zakładzie pracy. Zastosowane wentylatory mają wpływ na odfiltrowanie zanieczyszczeń na zewnątrz. Urządzenia różnią się między sobą zastosowaniem, konstrukcją, działaniem i budową. Mogą pracować w wersji mobilnej lub bez przerwy. 

Szeroka oferta

Wyciągi przemysłowe mają na celu zapewniać niezawodne działanie i dużą wydajność. Producenci oferują modele nisko, średnio i wysokociśnieniowe. Możemy je zastosować przykładowo do transportu pneumatycznego, instalacji współpracującej z zespołami filtracyjnymi, czy do chłodzenia maszyn. 

 

  • Wyciągi niskociśnieniowe – te wyroby zostały zaprojektowane w przemysłowych okapach kuchennych, skrzynkach wentylacyjnych i centralach. Zazwyczaj podczas produkcji stosuje się blachę ze stali ocynkowanej i wirniki poliamidowe. Nie bez znaczenia jest zintegrowana skrzynka przyłączeniowa. 
  • Wyciągi średniociśnieniowe – również mają szerokie zastosowanie, działając wydajnie i sprawnie. 
  • Wyciągi wysokociśnieniowe – zazwyczaj są projektowane do montażu w kanale. Sprawdzą się do wywiewania i nawiewania powietrza, dla instalacji przemysłowych, chłodzenia maszyn, usuwania powietrza za filtrami, cyklonami i separatorami, czy transportu czystego i zapylonego powietrza. Obudowa może być spawana i wykonana z blachy. 

 

 

Proces wyboru idealnego wyciągu bywa sporym wyzwaniem dla przedsiębiorcy. Musimy mieć na uwadze znane marki, dobrą jakość i atrakcyjne ceny urządzeń.

Wyciągi promieniowe i przeciwwybuchowe

Kolejne rozwiązania to modele promieniowe oraz przeciwwybuchowe. Promieniowy wyciąg przemysłowy jest stosowany do transportowania lekko zabrudzonego powietrza i mediów agresywnych. Zastosowanie wiąże się z drukarniami, zakładami tekstylnymi, pralniami i laboratoriami. 

Modele przeciwwybuchowe są przeznaczone do transportu powietrza tam, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia wybuchu. Producenci mogą postawić na obudowę z aluminium, która jest solidna i odporna na działanie różnych czynników. Możemy także liczyć na podstawę, zintegrowaną z wlotową dyszą z blachy stalowej. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, jest zależne tylko i wyłącznie od danego miejsca, potrzeb odbiorców i otoczenia. W razie wątpliwości, skorzystać można z pomocy sprzedawcy w sklepie. Takie wsparcie jest na wagę złota. Dzięki temu łatwiej nam będzie wybrać idealny wyciąg przemysłowy dla swojej firmy. 

Wydajna praca urządzenia

Wyciągi przemysłowe muszą działać wydajnie i sprawnie. Nie ma mowy o dobraniu kiepskiego urządzenia, które szybko ulegnie zużyciu lub zniszczeniu. To inwestycja często na długi czas, dlatego nie powinniśmy zbytnio oszczędzać podczas zakupu. Znane marki oferują niezwykle szeroką ofertę, która spełni nasze oczekiwania. Dobre jakościowo urządzenie to gwarancja solidnego wykonania i sprawnej pracy.