drzwi wejściowe

Jakie drzwi wejściowe do mieszkania sprawdzą się najlepiej?

O ile w nowym budownictwie drzwi wejściowe do mieszkań są elementem wchodzącym w skład standardu wykończenia deweloperskiego, to w przypadku renowacji i remontów starszych obiektów – bloków, budynków wielorodzinnych czy kamienic – konieczne jest zadbanie o stolarkę we własnym zakresie. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru? O czym warto pamiętać?

Drzwi wejściowe do mieszkania: kiedy warto je wymienić?

Każdego dnia drzwi wejściowe do mieszkania są wielokrotnie otwierane i zamykane, zwłaszcza w przypadku gospodarstw domowych liczących wielu mieszkańców. Oznacza to, że prędzej czy później stolarka drzwiowa ulega wyeksploatowaniu i należy ją wymienić. Jeżeli do czynienia mamy na przykład z 40- albo 50-letnim wieżowcem, najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana całej stolarki, czyli nie tylko samego skrzydła drzwiowego, ale również ościeżnicy. Wiele lat temu instalowano metalowe ramy, które nie spełniają współczesnych oczekiwań. To dobry moment na podjęcie decyzji (oraz uzyskanie zgody spółdzielni lub wspólnoty), czy chcemy poszerzyć otwór drzwiowy tak, aby spełniał dzisiejsze standardy. W nowym budownictwie wejścia do mieszkań są nawet o kilkadziesiąt centymetrów szersze niż w przypadku mieszkań w blokach z wielkiej płyty. 

Wymiana drzwi wejściowych do mieszkania – kiedy warto się na nią zdecydować? 

Stare drzwi, które nie przylegają tak szczelnie do ram jak kiedyś, skrzypiące zawiasy oraz trudne w obsłudze zamki to powody, dla których wiele osób decyduje się na wymianę drzwi wejściowych do mieszkania wraz z ościeżnicami. Dziś dostępne na rynku produkty cechuje zupełnie inny standard, a tym samym komfort, jaki zapewniają domownikom. Jeśli masz dość hałasów, jakie docierają z korytarzy i klatek schodowych do wnętrza Twojego mieszkania albo obawiasz się włamania, to jest to odpowiedni moment na zakupienie oraz montaż nowych drzwi. Kiedy najlepiej je wymienić? Dobrym rozwiązaniem będzie poczekanie do sezonu wiosenno-letniego, ponieważ wówczas problemem nie będzie uciekające z mieszkania ciepło. 

Nowe drzwi wejściowe do mieszkania: na co zwrócić uwagę?

W zależności od tego, jakie masz potrzeby i oczekiwania, warto zwrócić uwagę na poszczególne kwestie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo propozycji cenionych producentów, którzy zapewniają najwyższe parametry izolacji termicznej oraz akustycznej, zabezpieczenia antywłamaniowe, a nawet systemy przeciwpożarowe. Mieszkańcy bloków i kamienic najbardziej narażeni są na próby włamań z kradzieżą mienia, dlatego tak ważne jest wyposażenie drzwi wejściowych w solidne zabezpieczenia. Jednym z podstawowych rozwiązań jest zastosowanie dwóch zamków: głównego trójbolcowego oraz pomocniczego o tej samej liczbie bolców. Wiele skrzydeł dostępnych w sprzedaży wyposażonych jest również w specjalne bolce przeciwwyważeniowe, a każdy produkt można dodatkowo wzmocnić, by stanowił barierę nie do przejścia dla włamywacza. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, wybierając nowe drzwi wejściowe do mieszkania? 

Izolacja termiczna, akustyczna i nie tylko – gdzie kupić drzwi wejściowe do mieszkania?

Stare drzwi sprawiają, że z mieszkania ucieka niemal całe ciepło, a maksymalne ustawienia na grzejnikach zupełnie nic nie dają? Codziennie słyszysz, o czym rozmawiają sąsiedzi na klatce schodowej? A może czujesz, jakie potrawy gotują mieszkańcy lokali na Twoim piętrze? Jeśli na każde z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, to jest to idealny moment na wymianę drzwi wejściowych do mieszkania. Nowe skrzydła dostępne na rynku wyposażone są w nowoczesne uszczelki, które skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz lokalu, a do tego stanowią barierę dla dźwięków i zapachów z korytarza. Gdzie kupić takie drzwi? Oprócz marketów budowlanych, gdzie dostępne są gotowe skrzydła w standardowych wymiarach, skorzystać możesz z usług specjalistów, którzy doradzą, na co zwrócić uwagę oraz jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Następnie fachowcy zajmą się montażem drzwi z ościeżnicą na miejscu, dbając o to, by stolarka osadzona była zgodnie ze sztuką. Szukasz nowoczesnych, drewnianych drzwi wejściowych do mieszkania? A może wolisz styl tradycyjny, który nie będzie wyróżniał się na tle sąsiednich mieszkań? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy https://www.drzwi-dabs.pl/oferta/drzwi-wejsciowe-do-mieszkania/