ogród

Pomysły na aranżacje ogrodów przy domu jednorodzinnym

Niekwestionowanym atutem większości domów jednorodzinnych jest to, że dysponują sporym terenem zielonym, który do nich przylega. To zakątek umożliwiający cieszenie się wypoczynkiem na świeżym powietrzu i relaksem w otoczeniu natury. Aby czas tam spędzany był jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o walory estetyczne i zainwestować w odpowiednie zagospodarowanie posiadanej przestrzeni. Gdy interesują Cię profesjonalne projekty ogrodów, Poznań jest miastem, w którym znajdziesz licznych specjalistów zajmujących się ich wykonywaniem. Oto kilka inspirujących rozwiązań, które można wdrożyć!

Zachwycające kompozycje stworzone z różnorodnej roślinności

Pierwsza propozycja to wykonanie brukowanej ścieżki prowadzącej do głównego wejścia i zasadzenie wzdłuż niej niewielkich krzewów. Wspaniale sprawdzą się tutaj forsycje oraz azalie, które słyną z tego, że długo kwitną. Między nimi dobrze będzie umieścić lampy, najlepiej okrągłe, posiadające zarówno praktyczny charakter, jak i elegancką prezencję. Dodatkowo po obu stronach można posadzić klomby ułożone symetrycznie i złożone z licznych kwiatów w zbliżonych do siebie barwach. Tego rodzaju aranżacje ogrodów w Poznaniu nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością.

Miłośnicy minimalizmu będą zadowoleni, decydując się na zasadzenie kilku niewielkich, ozdobnych drzewek, które można ulokować przy frontowych drzwiach oraz przy ogrodzeniu, tworząc z nich swego rodzaju barierę chroniącą przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Bardzo ciekawą opcją jest również zakupienie specjalnych drewnianych osłon na rośliny lub donic. Warto umieścić je w równych odległościach wzdłuż kilku ścian budynku, wsadzając do nich kilka rodzajów kwiatów, a wokół nich sadząc krzewy. To dość uniwersalne, sprawdzone propozycje. Jednak nie brakuje również tych, które są przeznaczone dla osób lubiących spektakularne kompozycje stworzone z różnorodnych roślin i nie tylko. Jeśli bowiem chodzi o aranżacje ogrodów, Poznań to miasto, w którym znajdziesz szeroki dostęp do projektów dedykowanych nawet najbardziej wymagającym pod względem kreatywności.   

Ogród niczym z katalogu? To możliwe!

Znakomitym pomysłem jest założenie skalniaka, który będzie stanowił perfekcyjne odwzorowanie górskiego krajobrazu. To nic innego jak połączenie kamieni, piasku oraz roślin. Może mieć różny kształt, dlatego zapewnia spore pole do popisu zarówno właścicielom ogrodów, jak i projektantom. Warto otoczyć go rabatami kwiatowymi lub żwirowymi, a także umieścić nieopodal oczka wodnego czy altany. To kolejne elementy, w które dobrze będzie zainwestować.

Aranżacje ogrodów w Poznaniu są o tyle bezproblemowe, że dostęp do różnych materiałów i gotowych rozwiązań jest bardzo szeroki. Altanę możesz zbudować samodzielnie lub wybrać stworzoną już konstrukcję, która Ci odpowiada. Pięknie zaprezentuje się, gdy otoczysz ją wieloma rodzajami ozdobnej roślinności, a także zadbasz o efektowne oświetlenie w postaci girland lampek lub licznych lampionów. Sadzawka, nawet gdy będzie niewielka, także zrobi imponujące wrażenie.