Oprawa hermetyczna LED – zastosowanie

Każde pomieszczenie, w którym przebywamy lub pracujemy potrzebuje optymalnego oświetlenia. Szczególnie jest to istotne w przypadku hal produkcyjnych, warsztatów samochodowych oraz garaży. Dobrze dopasowane oświetlenie LED w tego typu miejscach może znacznie poprawić jakość wykonywanej pracy oraz zapewnić bezpieczeństwo dla oczu pracowników. Warto zatem zdecydować się na lampy, które nie tylko będą dobrze doświetlać, ale również będą bezpieczne i energooszczędne. Przedmiotem, który spełnia wszystkie te wymagania jest niewątpliwie lampa hermetyczna led. Poniżej wyjaśniamy, czym ona właściwie jest i jakie są jej podstawowe zalety.

Czym jest oprawa hermetyczna?

Oprawy hermetyczne led są najczęściej stosowane wszędzie tam, gdzie zwykła żarówka mogłaby sobie nie poradzić. Są one w większości przypadków wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapobiegają wnikaniu do wnętrza pyłów oraz szkodliwej wilgoci. Ponadto, niektóre modele są odporne na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w garażach, piwnicach, warsztatach samochodowych oraz na wszelkiego rodzaju liniach produkcyjnych. Oprawa hermetyczna led może być zastosowana między innymi w lampach przemysłowych oraz jako zamiennik tradycyjnych świetlówek gazowych. Model, na jaki ostatecznie się zdecydujemy, najczęściej jest zależny od tego, gdzie chcemy go zastosować oraz od jego ceny.

Oprawa hermetyczna led – zastosowanie

Wybierając oprawy hermetyczne led możemy zdecydować się na jeden z dwóch dostępnych na rynku modeli. Pierwszy z nich to ten z wbudowanym źródłem światła. Drugi natomiast jest przystosowany do świetlówek ledowych. Lampy, które posiadają wbudowane źródło, bardzo często mają również znacznie większą wydajność oraz dłuższą gwarancję. Jeśli jednak chodzi o drugi rodzaj, oprawa hermetyczna może być w każdej chwili przeniesiona na inny rodzaj źródła światła. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy żarówka przepali się lub po prostu będziemy chcieli zmienić rodzaj oświetlenia w danym pomieszczeniu.

Decydując się na zamontowanie oświetlenia ledowego, znacznie ograniczamy zużycie energii elektrycznej, nie tracąc jednocześnie na jakości światła. Wysokiej jakości lampa hermetyczna led może znacząco wpłynąć również na jakość pracy. Dobre oświetlenie zwiększa bowiem możliwości koordynacji oraz spostrzegawczość pracowników. Dzięki temu, możemy uniknąć rażących błędów oraz zwiększyć wydajność pracy.

Wysokiej jakości oprawy hermetyczne led są bezpieczne dla zdrowia konsumenta oraz spełniają przepisy dotyczące ochrony środowiska. Ponadto, znaczna większość modeli posiada wszystkie niezbędne certyfikaty obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że tego rodzaju urządzenia mogą być stosowane praktyczne wszędzie. Najczęściej spotykamy je w sklepach, halach, magazynach, powierzchniach handlowych oraz w garażach i piwnicach. Można zatem stwierdzić, że oprawa hermetyczna led sprawdzi się wszędzie tam, gdzie warunki są bardzo wymagające, a jednocześnie istnieje spore zapotrzebowanie na solidne doświetlenie przestrzeni.