joga w skórzewie

W co się ubrać na zajęcia jogi?

Jednym ze sposobów na zachowanie dobrej kondycji jest ćwiczenie jogi. Na takie zajęcia można pójść do klubu fitness czy do studia, ale równie dobrze można trenować też na swojej macie w domu. Niezależnie od wybranej opcji, pojawia się pytanie – jak się ubrać na jogę?

Joga – strój na każde potrzeby

Przede wszystkim należy pamiętać, że zajęcia sportowe to nie pokaz mody. Warto jednak zadbać o to, żeby strój do jogi pozwalał na wykonywanie swobodnie wszystkich ćwiczeń. Ubrania powinno się dobrać też w zależności od tego, na jakim rodzaju ćwiczeń chcemy się skupić. Niektóre rodzaje, takie jak na przykład hatha joga, nie wymagają od nas specjalistycznej odzieży. To spokojne ćwiczenia, które można wykonywać w zwykłych ubraniach sportowych. Warto jednak postawić na jakość materiałów, z których są wykonane.

Zajęcia mogą się jednak między sobą istotnie różnić, dobrze więc pamiętać, że najbardziej uniwersalny strój na jogę pozwoli nam przede wszystkim na pełnię ruchów. Kolekcja Active (4 kolory) to dobry wybór zarówno jeśli chcemy intensywnie ćwiczyć, jak i spokojnie medytować. Legginsy i top z długim rękawem wykonane są z tkaniny zapewniającej komfort przy intensywnych ćwiczeniach, podobnie jak sportowy stanik amortyzujący wstrząsy. Dzięki temu, że zestaw składa się z trzech części, możemy bez problemu przerzucić się z długich rękawów na top i na odwrót. To dobry sposób na zapewnienie sobie odpowiedniej termoregulacji podczas zajęć nawet w chłodnych pomieszczeniach.

Joga – odzież do intensywnych ćwiczeń

Osobom, które są zdecydowane na bardzo intensywne ćwiczenia, może przydać się odzież do jogi z krótszymi nogawkami i bez rękawów. Taki zestaw to na przykład kolekcja Fun Sun, która składa się z bezszwowych spodenek do kolan i topu. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy nie musimy obawiać się o chłodniejsze temperatury w pomieszczeniu. Swoboda ruchów, jaką zapewnia zestaw, pozwoli na wykonywanie nawet najbardziej wymagających ćwiczeń. Może się to przydać na przykład przy ćwiczeniu jogi ashtangi, która jest intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Podobnym zestawem, dostępnym w sklepie my-image-art.com, jest kolekcja Mix, która również składa się z topu i spodenek. Tym razem są one jednak jeszcze krótsze, więc świetnie sprawdzą się dla osób, które wolą ćwiczyć w szortach niż długich legginsach. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie tego typu ubrań podczas treningu power jogi, ponieważ wykonuje się tam bardzo dynamiczne i wymagające sekwencje ruchów, podczas których raczej nie musimy się obawiać o to, żeby nie było nam zbyt zimno. Takie ćwiczenia odpowiednie są dla osób chcących zachować dobrą kondycję fizyczną, które nie boją się zmęczyć na sali fitness.

Joga – jak się ubrać stylowo?

Kiedy decydujemy się, jaki strój na jogę będzie dla nas najodpowiedniejszy, należy też wziąć pod uwagę swój własny styl. Damskie stroje do jogi mogą być nie tylko wygodne, ale też ładne – osobom, które lubią eksperymentować z kolorami i krojami spodobają się kolekcje Ombre One i Ombre Two. Długie legginsy i top z rękawem są dwukolorowe, dzięki czemu możemy wyróżnić się w klubie fitness, a także poprawić sobie humor poprzez urozmaicenie swojej garderoby. Krój kolekcji sprawia, że stroje świetnie sprawdzą się podczas bardziej spokojnych ćwiczeń, wysokiej jakości materiał będzie odpowiedni nawet w trakcie intensywnego treningu.

Cały czas powinno się jednak pamiętać o komforcie użytkowania, kiedy wybiera się strój do jogi. Sklep my Image Art oferuje wiele rozmiarów, wzorów i kolorów ubrań, dobierzesz więc odpowiednie względem Twoich upodobań. W tym rodzaju ćwiczeń szczególnie liczy się zachowanie równowagi pomiędzy intensywnymi ćwiczeniami a spokojną medytacją. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wyglądać przy tym stylowo – krój ubrań może podkreślić mocne strony naszej sylwetki, a ciekawy akcent kolorystyczny sprawi, że wyróżnimy się w naszej grupie fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *