Jak działa botox?

Czy wiesz, że po około 25 roku życia skóra zaczyna się starzeć? Oczywiście jako młoda osoba nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż rozpoczyna się w naszym życiu proces tak skomplikowany i na swój sposób piękny.

Czym jest botox?

Botox inaczej nazywany jest również botulitoksyną, BTX lub botuliną. Często mówi się o nim jako o neurotoksynie powstającej z bakterii Clostridum Botulinum. Dlaczego toksyna? Ponieważ na początku bakterie botulinum były powodem wielu zatruć spowodowanych spożyciem nieświeżego mięsa, w którym występował jad kiełbasiany. Jakim cudem coś, co mogło przyczynić się do śmierci, jest w tej chwili jednym z najbezpieczniejszych, najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej?

Jak działa botox?

Używa się go do wygładzania zmarszczek mimicznych, leczenia kurczów twarzy oraz nadpotliwości. Preparat wprowadza się pod skórę w bardzo małej i bezpiecznej ilości, ponieważ stężenia są niskie i nietoksyczne. Jak działa botox na twarz? Hamuje uwalnianie neuroprzekaźnika, który odpowiada za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami, rozluźniają się i nie odbierają informacji o tym, że mają być spięte. Powoduje to wygładzenie skóry, która przestaje się marszczyć, a nasze oznaki starzenia znikają. Oczywiście preparat działa tylko w miejscu, gdzie został podany i nie zaburza pracy innych mięśni. Zabieg wykonuje się w ciągu kilku minut, a jego pierwszymi efektami możemy cieszyć się po około 3-4 dniach. Pełny rezultat widoczny jest po około 1-2 tygodniach. Toksyna botulinowa utrzymuje się w skórze w zależności od indywidualnych predyspozycji. Zazwyczaj jej efektem możemy cieszyć się od 3-6 miesięcy, jednak istnieją osoby, które cieszą się wygładzeniem nawet do 8 miesięcy. Najlepsze efekty otrzymamy, gdy zabiegi będą wykonywane regularnie, jednak nie częściej niż co 3 miesiące. Oczywiście jeśli nie wykonamy kolejnego zastrzyku, zmarszczki wrócą do stanu sprzed kuracji, a proces starzenia się skóry z czasem zacznie je pogłębiać.

Kiedy zacząć korzystać z botoxu?

Jeśli tylko nie istnieją przeciwskazania do wykonania zabiegu, nie ma czegoś takiego jak ograniczenia wiekowe. Preparat jest bezpieczny i korzystanie z jego pozytywnych efektów nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Wykorzystuje się go w medycynie u dorosłych, ale także u dzieci w związku z czym nie musisz obawiać się granic wiekowych. Jeśli masz około dwudziestu lat, ale potrzebujesz zabiegu, nie czekaj! Botox nie jest zarezerwowany tylko dla osób po pięćdziesiątce, ponieważ zmarszczki mimiczne mogą występować dużo wcześniej. Pamiętaj jednak o tym, by przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Jest to bardzo ważne, by dobrać odpowiednią dla Ciebie terapię.

Czy używanie botoxu ma skutki uboczne?

Oczywiście jak już doskonale wiesz, zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. Musimy jednak brać pod uwagę fakt, iż preparat podawany jest pod skórę igłą, dlatego mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia i obrzęki lub zasinienia w miejscu ukłucia. Do czego wykorzystać botox – czy używa się go tylko na twarz?

Możemy usunąć przy jego pomocy tzw. lwią zmarszczkę, zmarszczki poziome występujących na czole, kurze łapki czy zmarszczki palacza. Botox sprawdzi się również w zabiegach polegających na uniesieniu łuku brwiowego lub kącików ust. Świetnym rozwiązaniem będzie również użycie preparatu do redukcji szyi indyczej (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) oraz mezoterapii toksyną botulinową. Botox wykorzystywany jest również do leczenia migren.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania do zabiegu?

Niestety z zabiegu muszą zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwskazaniem do wykonania są równie zaburzenia krzepnięcia krwi oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew, aspiryny bądź antybiotyków, takich jak spektonomycyna i z grupy aminoglikozydów. Kolejnym przeciwskazaniem do zabiegu jest cukrzyca, aktywne infekcje i stany zapalne skóry. Jeśli cierpisz na zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, nowotwór lub nadciśnienie tętnicze również musisz zrezygnować z zabiegu.

Jeśli tylko czujesz potrzebę zmiany, zrobienia dla siebie czegoś, co pomoże odzyskać Ci pewność siebie – nie wahaj się! Drogeryjne półki są przepełnione produktami, które za zadanie mają opóźnić proces starzenia się skóry lub wypełnić bruzdy. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi profesjonalnego zabiegu, którego efektami możesz cieszyć się przez kilka miesięcy. Zainwestuj w siebie i poczuj się młodo dzięki zainwestowaniu w botoks! Warszawa jest miejscem, gdzie odnajdziesz klinikę fyoung.pl. Profesjonaliści doradzą Ci w kwestii zabiegu i zapewnią bezpieczeństwo oraz wysoką jakość usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *